AKTEL GRUP DIŞ TİCARET PLATFORMU TOPLANTISINA KATILDI

Tekirdağ’da farklı sektörlerde bir araya gelen çok sayıda işadamı Tekirdağ Dış Ticaret Platformu’nu kurdu. Platform ikinci toplantısını Türkiye’nin en büyük konteynır limanı Asyaport’ta yaptı. Toplantıya TSO Başkanı Cengiz Günay, MÜSİAD Tekirdağ Şube Başkanı Ahmet Candan, Tekirdağ Dış Ticaret Platformu Sözcüsü Erdoğan Ören, Asyaport Liman A.Ş.’da Planlama Müdürü Gökhan Azaklı, MSC Tekirdağ Şube Müdürü Bora Sığman, MEDLOG A.Ş’den Erdem Özen ve çok sayıda firma sahibi katıldı.

Toplantıda katılımcılara Tekirdağ Dış Ticaret Platformu’nun amaç ve hedefleri, Dış Ticaret’in önemi – Bölgenin durumu, Örnek Liman Kentleri ve kazanımları hakkında bilgi verildi. Tekirdağ Dış Ticaret Platformu’nun hedefleri için katılımcılarla interaktif sohbet yapıldı.

TEKİRDAĞ’IN DIŞ TİCARETİNİ ARTIRMAK İSTİYORUZ

Tekirdağ Dış Ticaret Platformu Sözcüsü Erdoğan Ören, “Tekirdağ’da ticareti nasıl geliştirebiliriz diye düşündük bunları yapmak için biraraya gelmek olduğunu gördük. Asyaport Tekirdağ için ciddi bir kazanım. Bu limandan nasıl yararlanabiliriz bunları konuşmalıyız. Dış ticareti artırmak için bir dernek adı altında değil de bir platform adı altında bir araya geldik. İçimizde dış ticareti yalpanlar da var. Onların da tecrübeleri ile Tekirdağ’daki dış ticareti artırmak için çalışmalar yapmak istiyoruz. Dış ticaret ülkelerin olduğu gibi bölgelerinde firmalarında gelişmesi için olmazsa olmaz. Hedef coğrafyalar seçerek Tekirdağlı iş insanları olarak bir araya gelip hacmimizi nasıl artırırızı konuşmak istiyoruz. Yeni pazarlar bulmak için sürekli iletiş halinde olmalıyız” dedi.

 

Merhaba!
Aktel Grup, birçok sektörü kapsayan, proje bazlı danışmanlık, fizibilite, iş geliştirme ve destek hizmetleri, ihale ve devlet yardımları, Avrupa Birliği fonları, ihale teknik desteği, ihale inşaat altyapı (boru ve gaz) hizmetleri, ihale dosyası düzenlenmesi ile ilgili profesyonel hizmetler verir.
AB COGENERATOR, EDIC (INVESTMENT) Türkiye Temsilciliği hizmetlerini bünyesinde barındırmaktadır.
Aktel Grup yerli üretici kobiler için aktif satış fırsatları, pazara giriş çalışmaları, iş geliştirme vb konularda çalışmalar yapar.