Aktel Grup Yöneticileri Tekirdağ Valisi ile Toplantıya Katıldı

17 Kasım 2020 tarihinde Trakya Dış Ticaret Platformu Sn. Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ile bir toplantı yaptı. 

Aktel Grup toplantıda, Fatih Semercioğlu (Platform Saymanı) ve Giray Özer (Platform Sekreteri olara Yönetim Kurulu ile beraber temsil edildi.

Platform Başkanı Erdoğan Ören, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve Yönetim Kurulu üyeleri platform hakkında bilgiler verdi.

Sn. Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım "İhracat'ın artırılması ülke hedefimizdir. Umarız bu hedeflere en kısan sürede ulaşılır ve kalkınma payımız artar" dedi.

Platform Başkanı Erdoğan Ören ise Büyük sanayiler için devletin destekleri bulunduğunu ancak KOBİ'ler için ihracat desteklerinin kısıtlı olduğunu söyledi. Bu sebeple gerekli atılımların yapılabilmesi için "Sivil İnsiyatif" alınarak bu platformun kurulduğunu ve bürokrasinin daha da kısaltılarak ihracat arttırma yönünde hızlı adım atma amacında olduğunu belirtti.

Aktel Grup YK Başkanı Fatih Semercioğlu yakın zaman içerisinde Süleymanpaşa'da 15 Milyon TL Teşvikli yeni bir tekne üretim tesisi kuracaklarının haberini paylaştı.

Aktel Group, yerel üretim yapan KOBİ'ler için aktif satış fırsatları, pazar araştırması, iş geliştirme, ihracat vb. Konularda çalışmaktadır.

Tarım makineleri, dezenfektanlar, yaş meyve ve sebzeler, plastik poşetler, çöp poşetleri, solucan humusu ürünleri ve daha birçok ürün üreten üreticilerle halihazırda iş ortaklığımız var.

Aktel Group, ürünlere ek olarak aşağıdaki konularla ilgili profesyonel hizmetler de sunmaktadır:
Danışmanlık, fizibilite araştırması, iş geliştirme, destek hizmetleri, ihaleler ve devlet yardımı, Avrupa Birliği fonları, ihaleler için teknik yardım, inşaat altyapı hizmetleri (boru hatları ve gaz) ve birçok pazarı kapsayan ihale dosyaları.

Aktel Group'un AB CO-GENERATION ve kar amacı gütmeyen Turk Invest Romanya Derneği için hem Türkiye irtibat ofisidir.